Facebook Messenger Kodu ve m.me ile Hızlı İletişim

1 2.997

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Facebook sayfa yönetimi için hedef kitle ya da etkileşime girilen kitle ile olabildiğince hızlı ve kolay iletişim kurmak son derece önemli. Söz konusu kitlenin Facebook üzerinden marka ile iletişim kurmak istediğinde mümkün olduğu kadar az sayfa gezmesi ve buna bağlı olarak az hareketle iletişim kurmaya başlaması amaca ulaşmada fark yaratır. İşte bu noktada Facebook Messenger Kodları ve m.me biçimindeki adresler oldukça işe yarayabiliyor.

Facebook Messenger Kodları Nedir ve Ne İşe Yarar?

Facebook Messenger Kodları yeni bir araç değil. Bundan bir süre önce Facebook tarafından kullanıma sunulmasına karşın hiçbir zaman ilgi odağı olmayı başaramadı. Ancak doğru ve etkili kullanılması halinde kitlelere Facebook sayfanızın reklamını yapmanıza (Facebook sayfasının ana ekranına) ya da iletişim kanallarınızı içeren dijital ya da basılı çalışmalarınızda Facebook.com/sayfaadı gibi adresler girmenize bile gerek kalmayabilir. Zira yerleştireceğiniz Facebook Messenger Kodu, QR kodların çalışma mantığına sahip olmasının yanı sıra taratılması halinde kişinin Facebook sayfanıza gelmesinden de öteye geçerek Facebook Messenger kanalınız üzerinden sizinle iletişim kurmasını sağlayabiliyor. Üstelik Facebook Sohbet Botu gibi bir teknolojiyi de etkin olarak kullanmaya başlamışsanız size ulaşan kişilerle belki de satın almayı ya da talep toplamayı tamamlayıcı iletişimlerin hiç zahmet etmeden kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Messenger Kodu Nasıl Alınır?

Facebook Messenger kodu almak son derece basit. Gelen Kutusu ya da Mesajlar bölümüne girmenizin ardından sol alt bölümde yer alan “i” simgesine tıklamızla birlikte otomatik olarak Facebook Messenger Kodu’nuz oluşturuluyor.

Geriye kalan tek şey söz konusu kodun hangi boyutlardan indirileceği belirlemek.

m.me/sayfaadı Adresi Ne İşe Yarar?

Nasıl ki hedef kitlenizin sizinle iletişim kurması için e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve fiziksel adresinizi paylaşmayı sıradan buluyorsanız m.me/sayfaadı formatındaki Facebook Messenger iletişim adresinizi paylaşmamayı da o kadar garipsemelisiniz. Zira Facebook, ististanaları dikkate almazsak hemen her sektörden kişiler ve markalar için ya en etkili ya da ikinci en etkili sosyal mecra. Bu durumda neden Facebook sayfanızın adını paylaşıyorken Facebook sayfanızın doğrudan iletişim aracını yani Facebook Messenger adresinizi paylaşmayasınız ki? Üstelik Facebook Messenger üzerinden sizinle iletişime geçen kişiler zaten bu sayede sayfanızın adresini de öğreniyor. Ayrıca sayfanızın ana ekranına da mutlaka bakacaklar ve belki de sizi beğenecekler ve takip etmeye başlayacaklar.

Facebook Messenger Kodu ve m.me/sayfaadı Araçları ile Satış Artışı Nasıl Gerçekleşebilir?

Bilindiği üzere son dönemlerde sohbet botları dijital iletişim ve dijital pazarlama dünyasında hızla yayılıyor. Benim de yönettiğim sayfaların bazılarında belli senaryolar kapsamında hazırlanmış sohbet botları var ve inanın hem işimi çok ama çok kolaylaştırıyor hem de doğrudan ve dolaylı pek çok katkı sunuyor. Eğer sohbet botu kullanmıyorsanız oluşturacağınız bot sayesinde ve sayfanızın amaçları doğrultusunda belirleyeceğiniz senaryo doğrultusunda mizansenlerle satışlarınızı artırabilirsiniz.

Son olarak bana ulaşmak ve en azından bir hâl hatır sormak isterseniz en kısa yolun http://m.me/onursendere adresine tıklamak ve birkaç cümle yazmak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 😉

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
1 yorum
  1. Az Bilinenler diyor ki

    Gerçekten özellikle sitelerde paylaşmak için mükemmel. Elinize sağlık

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.