Amazon Kindle Paperwhite, Oasis ve Voyage için 5.10.1.1 Yazılım Güncellemesi Geldi

0 4.186

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Amazon Kindle Paperwhite 2 e-kitap okuyucum için güncelleme var mı diye bir bakayım dediğimde çok kısa bir süre önce (yaklaşık birkaç saat) 5.10.1.1 sürüm numaralı güncellemenin geldiğini gördüm. Söz konusu yazılım güncellemesi Kindle Paperwhite, Oasis, Voyage ve diğer pek çok model için de geçerli. Hızlı bir şekilde hem yenilikleri öğrenip hem de kurulum dosyası bilgisayara inerken bir yandan da yenilikleri paylaşmak için bu yazıyı yazmaya koyuldum.

Amazon Kindle E-kitap Okuyucular için 5.10.1.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

  • Ekranı yukarı kaydırmakla birlikte okuma alışkanlıklarınıza bağlı olarak çeşitli ipuçları ve öneriler gibi içerikler geldi.

  • Okumanızı kolayca kişiselleştirin: Birden fazla ayarı içerecek şekilde font ailesi ve font ayarları ve sayfa yönü ayarları gibi seçimleri kolayca kaydedip ana menü üzerinden kolayca kaydedilen ayarlar arasında geçiş yapabilme imkânı geldi.

  • Ödünç kitapları kolayca iade edin: Kindle Unlimited üzerinden kiralanan (ödünç alınan) kitapların (Kindle Owners’ Lending Library) üzerine uzun basarak kolayca iade edebilme özelliği geldi.
  • Kalan pil yüzdesi artık sayısal olarak görünebiliyor.

  • Standart araç çubuğu için etiketler: Standart araç çubuğunda iyileştirilmiş gezinti için her ikonun altına etiketler geldi.
  • Performans iyileştirmeleri ve genel iyileştirmeler.

Özellikle benim gibi e-kitap okuyucunuzu eşinizle paylaşıyorsanız okuma ayarlarının kaydedilmesi ve ayarlar arasında kolayca geçiş yapılabilmesi harika bir yenilik. 🙂 “Herkes kimsenin fontuna karışamaz!”

Bu güncellemenin tanıtılan yeni model Amazon Kindle Paperwhite 4 odaklı geldiği düşünüyorum. O modelle ilgili blog yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Güncelleme ile birlikte genel görünümde ve cihazın ince ayarları değişiklikler olduğunu, kullanışlılık konusunda işlevsel yenilikler olduğunu söyleyebilirim.

Cihazınıza ait sürümü kolayca bulmak için Google’a “model ismi (nesil numarası da olur) software update” yazmanız ve karşınıza çıkan ilk Amazon sayfasından kurulum dosyasını indirerek Kindle’ınıza atmanız yeterli. Zira Kindle üzerinden yazılım güncellemesi henüz görünmüyor.

İyi okumalar! 😉

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.