Tarama Kategorisi

Türkçe & Edebiyat

Plaza Dili ve Edebiyatı – Tamindir Dergi Köşe Yazısı

Tamindir Dergi, Tamindir.com olarak 2013 yılıyla birlikte çıkardığımız bir teknoloji dergisi. dergi.tamindir.com üzerinden görüntüleyip okuyabileceğiniz ve büyük bir heyecanla sunduğumuz bu e-dergiye Android akıllı telefon ve tabletler üzerinden ya da iOS cihazlardan da ulaşabilirsiniz. Tamindir Dergi'de her ay belli alanlarda içerikler sunuyorum ve bu içeriklerin yanı sıra bir de köşem bulunuyor. Köşe yazılarımın ilki, beni çok rahatsız eden ve kimi zaman da sinirlerimi zorlayan gereksiz yabancı dil ve yetersiz Türkçe…

Dünyanın En Yanlış Kısa Hikayesi

Bu, bir kısa hikâyenin başlangıcı için gereken giriş paragrafının ilk cümlesidir ve bir hikâye böyle bir cümle başlamaz. Bu da giriş paragrafının hatalı ikinci cümlesidir. Ve giriş paragrafını sona erdirebileceğim fevkalade yanlış bir son cümle bu.

İngiltere Premier League Ekibi: Ordu United

Aile tarafından Ordulu olmam ve bu şehri diğer memleketim olarak görmem nedeniyle Orduspor’a yoğun bir sempatim bulunuyor. Ancak bir kurumu, takımı ya da kişiye desteklemek onu eleştirmekten uzaklaşmak anlamına da gelmiyor.

Rahmi Vidinlioğlu – “Aşkı ve Acı, İhanet ve Kehanet” / Kitap İncelemesi

Rahmi Bey’in gönderdiği ikinci kitap olan “Aşk ve Acı, İhanet ve Kehanet”i okuyalı 2 haftadan fazla bir zaman geçmesine rağmen, incelememi yeni yazabiliyorum. Neyse ki kitabı okurken tuttuğum notlar işimi bir hayli kolaylaştıracak. Kitap, Zerdüştlük inancı merkezli efsanevî bir hikâyeyle başlıyor. Hikâyedeki her kahramanların ve olaylarının taşıdıkları simgeler, kitabın genel yapısı ve hatlarını da bize sunuyor.