Yurtiçi Kargo, Kimi Kandırıyorsun ?!

3 1.541

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Yurtiçi Kargo, maalesef en çok kullandığım kargo şirketi. Maalesef diyorum çünkü, son zamanlarda tamamen mennun kaldığım bir hizmetleri olmadı. Bu kez ise durumun içinde farklı bir hareket var: Kandırmak!

Mersin’deki bir dükkandan internet üzerinden ayakkabı aldım. Buradaki ayakkabı ifadesi düşündürücü olabilir 🙂 Ancak insan -her konuda olduğu gibi- kendisini ve ne istediğini bilirsin internet üzerinden ayakkabı bile alabiliyor…


Konuya gelecek olursak, göndericilerden rica ettim. Yurtiçi Kargo ile yollamayın lütfen, memnun değilim diye. Ancak anlaşmalı olduğunu ve daha ucuza geleceğini söyleyince tamam dedim. Neyse ki acelesi olan bir ürün değildi. Yoksa böyle riske girmezdim.

İnternet üzerinden takip ettiğim kadarıyla, ürün salı günü öğlen saatlerinde kargoya verilmiş olduğunu gördüm. Normalde 1 günde gelecek kargo ertesi güne sarktı. Yine kago takip bölümünden baktığımda sabah 6 küsürde Söke’ye ürünün geldiğini öğrendim. Sabah 6’da Söke’ye kargo elime kaçta ulaştı dersiniz ? Akşam saat 20:30 civarlarında!

Tamam, anlıyorum. Söke’de yetersiz kalıyorsunuz. Aracınız yok ya da personeliniz. Bunu kabul ediyorsunuz da. Peki neden gereken düzenlemeleri yapmıyorsunuz? Çalışacak eleman mı yok, araç satan acenta mı? Yokluğu anlarım ama cepteki akrebin varlığını anlamam!

Tüm bunların üstüne, saat 20:30 sıralarında teslim ettiğiniz kargoyu, takip ekranına 14 diye işlerseniz ben buna sadece iş ahlaksızlığı derim! Fakat amacınız merkezinize kargoları zamanında teslim ettiğinizi düşündürmek ise, artık öyle düşünmüyorlar olabilirler!


E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
3 Yorum
  1. cuhadar diyor ki

    Kargonun ilçe bürosundan dağıtıma çıktığı saat yazılmıştır muhtemelen. Şöyle diyeyim. Bürodan saat üçte çıkarken barkod okutulmuştur. Ama sizin eve 8 civarında gelmiştir. Nüfusu Benim şu anda bulunduğum ve söke kadar ticaretin gelimiş olmadığı Kadirli de bile 3 4 tane personel çalışıyor kargoda. Söke de bu oranın 5 olması lazım

  2. Onur diyor ki

    Genel bir düşünce olarak söylediğin olabilirdi. Ancak ben 6 gibi aradım şubeyi ve benim bulunduğum yere saat 19:30’dan sonra dağıtıma çıkacaklarını söylediler. Paşa gönülleri bilir 🙂

  3. sedat diyor ki

    inanılmaz sahtekar bu kargo firmaları hepside para peşinde hizmet dedinmi bişey bulman zor

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.