Youtube ve Tüm Yasaklı Sitelere Giriş

0 1.683

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Youtube başta olmak üzere birçok siteye erişimin engellenmesiyle ilgili tartışmalar zaman zaman gündeme geliyor. Ancak bilinçli kullanıcının Youtube’a ve diğer yasaklı sitelere girmesi tam bir kargaşa. Tüneller, dns ayarları bilmem ne taklalar. Lakin çözüm oldukça basit ve Youtube’a giriş çok ama çok kolay.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, Youtube gibi şirin görünen bir siteye olan engellemenin yanında gerçek anlamda zararlı siteler de engelli durumda. Popüler kültürün tek hakim olduğu ve aptalca programların çok izlendiği ülkemizde, bilinçli internet kullanıcısı da son derece az sayıda. Aşağıdaki programın kullanılmasındaki dolaylı katkımdan kaynaklı tüm sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu hatırlatmak istiyorum.

İlk başlarda tünellerden geçe geçe girdiğimiz Youtube’a artık birkaç takla atarak girebiliyor. Bu işi tek takla ile bitirmek ise oldukça basit.


Sisteminize tanıtacağınız bir “otomatik vekil sunucu uygulaması” ile zahmetsizce Youtube’a girebilirsiniz. Tecrübe ile sabit bu uygulama ile ne “pop-up reklam” ne de başka bir rahatsız edici bize musallat olabiliyor. Sizlere tek tavsiyem, birkaç tarayıcı kullanıyorsanız uygulamayı kurarken en az kullandığını tarayıcıyı seçin. Çünkü uygulanan işlem o tarayıcıyı baz alıyor ancak tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor. Böyle uyarmamın sebebi ise Firefox gibi diğerlerine göre karmaşık tarayıcılardaki oluşabilecek sorunlara engel olmak.

Ücretsiz bir uygulama olan Navige ile Youtube ve tüm engelli sitelere girmek için burayı kullanabilirsiniz.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.