TÜSİAD’ın Amacı Ne?

0 962

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), garip bir iş dünyasından ziyade siyaset dünyasından haberlerle gündeme geliyor. Son haberler de, TÜSİAD’ın siyasî partiler ve bazı siyaset adamlarıyla görüşmesi üzerine. Yine ilginçtir ki TÜSİAD, görüşmelere BDP ile başlıyor!

 

Sanayici ve işadamlarının oluşturduğu gibi görünen ancak geçmişten bu yana “sol eli” sürekli siyasette olan TÜSİAD’ın amacı ne?

 


En son Diyarbakır gezisindeki açılış konuşmasında Kürtçe ifadeler sonucunda uzun süre alkışlanan ve haddineymiş gibi siyasi partilerle görüşen TÜSİAD‘ı dikkatli izlemenizi tavsiye ederim. Dolayısıyla Ümit Boyner‘i de! Zira Ümit Boyner bir ABD ajanı ya da casusu gibi siyasî faaliyetlerde bulunması oldukça rahatsız edici.

 

Şu günlerde siyasî partilerle TÜSİAD’ın gerçekleştirmeyi sürdürdüğü görüşmelerin konusu da dikkat çekici:

  • %10’luk seçim barajının aşağı çekilmesi ve Türkiye’nin oluşan yeni dünya düzenindeki yerinin nasıl olacağına dair konuların görüşülmesi ile TÜSİAD’ın nasıl bir alakası olabilir?! Seçim barajı uygulaması doğru ya da yanlış ama TÜSİAD’ın ne haddine?!
  • Türkiye’nin yeni dünya düzeninde nasıl bir konumda yer almasının ön görüldüğünden TÜSİAD’a ne?!
  • Tüm bunlardan ziyade, yeni bir anayasa çalışması içinde bulunduğunu belirten TÜSİAD, anayasa çalışmaları yapmak ne haddine?!

Ancak birçok sosyal ve siyasî çalışmalarla hükümetlerin devrilmesinde ve oluşturulmasında parmağı bulunduğu iddia edilen TÜSİAD’ın çalışmaları sizce de fazla dikkat çekici değil mi? Tabii ki iş adamları, sanayiciler, sosyal ve ticarî yönü güçlü olan kişiler daha iyi bir Türkiye adına çalışmalarda, önerilerde bulunabilir. Ama o çalışma da belli çerçevelerde gerçekleşir.

Ümit Boyner‘in yerine bir ABD Büyükelçisi ya da temsilcisini koyun, yukarıda saydığım çalışmalarla ilişkilendiren ve gözünüzün önüne gelen tabloyu inceleyin. İnsan ne kadar da kıllanıyor!

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.