Spam Trafik Google’a Nasıl Bildirilir?

1 974

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

traffic2cash.xyz spam olarak nitelendirebileceğimiz alan adlarından bir tanesi. İnternet sitesi sahipleri Google Analytics gibi ziyaretçi analizi yapan servisler aracılığıyla sitelerine gelen ziyaretçileri detaylı bir şekilde görüp analiz edebiliyorlar. Söz konusu izleme esnasında bu tip sitelerinden çok sayıda ziyaretçi geldiklerini görebilirler. Ancak bunlar doğal yani gerçek bir ziyaretçi olmamakla birlikte sitenize ziyaret eden kitle hakkında da yanlış değerlendirmelerde bulunmanıza neden olabilirler.

spam trafik

Genellikle bir zararı bulunmayan spam trafik hitlerinin olumsuz yanlarından biri de sunucu işlemcisini yormalarıdır. Ayrıca sitenizin kullandığı trafik kapasitesini de olumsuz etkilerler.

Spam Trafik Hakkında Google’a Bilgi Verin

Yapılması gereken şudur: Sevgili Google, böyle bir ziyaretçi trafiği var ve ben sana bunun spam olduğunu gördüğümü söylemek istiyorum. 🙂

1. Adım

Google Analytics Yönetici sekmesi üzerinden ilgili hesap seçilir. Seçimin hemen ardından çıkacak ilk menüzde yer alan ´Tüm Filtreler´ tıklanır.

spam trafik filtre

2. Adım

Aşağıdaki görselde olduğu gibi spam trafik gönderen internet sitenin bilgileri girilir.

spam trafik google analytics

En alttaki kaydet tuşuna basılır.

spam trafik google analiytics sonuc

Artık Google’ı konuyla ilgili bilgilendirmiş olduk ve söz konusu trafiği dikkate almaması gerektiğini söyledik. Bu da demek oluyor ki Google, internet sitemizin trafiğine dair raporlama yaparken ilgili spam trafiği dikkate almayacak ve bize daha yakın yani doğru sonuçlar ortaya koyabilecek.

Siz deneyimlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz 😉

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
1 yorum
  1. Bilgirazzi diyor ki

    Sitem için araştırdığım konulardan bir tanesi öncelikle size çok çok teşekkür ederim böyle aydınlatıcı yazıyı bizimle paylaştığınız için, yazınızdaki adımları uygulayacağım umarım faydasını görürüz. Tekrar teşekkürler

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.