Sony Xperia Z’yi İnceledim

1 1.104

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Sony Xperia Z, CES 2013 Fuarı ile birlikte varlığını resmen öğrendiğimiz ve tanışmak için sabırsızlıkla beklediğim ürünlerden biriydi. Geçen hafta test edilmek üzere elime ulaşan ürünü çok uzun sayılmayacak ancak oldukça verimli bir süre boyunca kullanma ve tabii ki kurcalama şansım oldu.

sony xperia z

Sony Xperia Z, üst seviye akıllı telefon dünyasında Sony’nin en büyük kumarlarından biri aslında. Ya beklenen ilgiyi görmeden rakipleri altında ezilecek ya da Samsung’un ağırlığını koyduğu üst seviye akıllı telefon dünyasında söz sahibi olacak. Bunu zaman gösterecek. Diğer yandan zamanın şimdiye kadar ne gösterdiğini düşünecek olursam, Android işletim sistemini seven kullanıcılarının büyük bir ilgilerinin olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle de Samsung’a karşı soğuk duranlar ve yeni bir tasarım anlayışı isteyenlerin ilk sarıldıkları cihazlardan biri Xperia Z. Bu açıdan akıllı telefon pazarını değerlendirdiğimizde Galaxy S3 ile tanıştığımız tasarımın bence gereğinden fazla sayıda başka cihazda yer alması akıllı telefon kullanıcılarının tepkilerinin en büyük nedeni. Demek ki bir tasarım ne kadar güzel olursa olsun birkaç üründe kullandıktan sonra iyileştirme ya da değişime gitmek gerekiyor.

sony xperia z incelemesi

Sony Xperia Z’nin tasarımı harikulade. Hani el emeği göz nuru deriz ya. Seri üretimden ve işin büyük kısmı robot makineler tarafından çıkmasa bu ifadeyi kullanırdım. Tuş takımının olduğu bölüm hariç diğer yüzleri tamamen pürüzsüz olan telefon su ve toz geçirmiyor. İnceleme videosunu çekerken bizzat yüzdürdüğüm ve boy vermesini sağladığım telefonun suyun içindeyken müzik çalması hiç de alışık olmadığım bir durumda. Alışık olmadığım diğer bir durumsa bir telefonu sudan çıkarıp, havluyla kurulamak ve kullanmaya devam etmek oldu.

Sony Xperia Z henüz Türkiye’de satışa çıkmadı. Arkadaşlarımdan birçoğu ürünün satışa çıkmasını merakla bekliyor. Bunu telefonun elime ulaşmasıyla birlikte Twitter ve Facebook üzerinden kutusuna ve kendisine dair fotoğrafı paylaşınca öğrenmiş oldum. İnceleme yazımın ve videomun yayınlanmasıyla birlikte cihaza dair merak edilen birçok şeyi açığa kavuşturduğumu düşünüyorum.

Sony Xperia Z incelememe dair  yazıya ve videoya Tamindir’den erişebilirsiniz.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
1 yorum
  1. Görkem CAN diyor ki

    Deniz, havuz ve ıslak mekanlarda fotoğraf çekmeyi seven, yağmurlu kentlerde yaşayan kişiler için tatminkar bir cihaz ancak fotoğraf çekimlerinde bir Lumia 920’yi de yakalayamamış..

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.