SansüreSansür YAY! Hareketi

0 563

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Türkiye’de zararlı birçok duruma, eyleme ve gruplara karşı gerçekleştirilen açılımların bir sebebi var: barış! Barış kelimesinin anlamını “göze hoş gelme, tribünlere oynama, imtiyaz verme” sananlar açılmaya devam etsinler, zihniyetlerinin diğer kök uçlarında sansürleme açılımı da sürüyor. Hal böyle olunca “bilinçlenme ve tepki gösterme” konusunda pandalar kadar hantal bir millet olsak da SansüreSansür YAY! Hareketi ile tepkimizi koyuyoruz.

Bugün devletin en üstündeki kişilerin bile girdiği Youtube’a uygulanan sansür bir yaşını çoktan doldurdu. Sansürler Youtube ile de kalmadı birçok siteye erişim engellendi. Bunların arasında gerçekten engellenilesiler de var ancak yine elmayla armudu ayıramıyoruz. Zaten ayırabilmiş olsaydık bugün bu durumda olmazdık. Neyse efendim, gelelim bu konuda neler yapıldığına ve neler yapabileceğimize.

Konuyla ilgili videolar:

Peki  neler yapabiliriz ?
Flickr ‘dan ulaşabileceğiniz malzemeleri, toplumun etkin hareket noktalarında, dikkat çekici bir şekilde kullabilirsiniz. Burada da çeşitli örnekleri görebilirsiniz.
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.