Project Naptha Eklentisi ile Resim ya da Fotoğraftaki Metni Alın

0 808

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Her zaman olmasa da bazen karşılaştığımız bir görselde yani fotoğrafta ya da resimde yer alan metni hızlıca edinme ihtiyacı hissederiz. Özellikle de söz konusu metinler uzunsa. Bu türden bir ihtiyacım ortaya çıktığının bunun bir çözümünün olmadığı gerçeği ile karşılaşmıştım. En azından pratik bir çözümü… Ancak yeni tanıdığım Project Naptha isimli bir Google Chrome eklentisi ile artık bu ihtiyacı kısmen karşılayabiliyoruz.

Project Naptha eklentisi

Eklentiyi indirip hemen denedim. Klasik ifadeyle “denedim, gerçekten çalışıyor”. 🙂 Ancak Türkçe karakterleri algılamıyor. Dil seçenekleri arasında maalesef Türkçe yok. Yani Türkçe karakter algılamama sorunun bir çözümü de henüz yok. Seçilen metni belirli dillere çevirme özelliği olsa da Türkçe dil seçeneği burada da yok. Henüz yolun başında görünen ve önemli bir ihtiyacı gideren bir yazılım için bu eksikler şimdilik hoşgörü ile karşılanabilir diye düşünüyorum.

Buradan görüp indirebileceğiniz Project Naptha Google Chrome eklentisi, muhtemelen nadir kullanabileceğim ancak elimin altında durması gereken bir yazılım olacak. Ürünün en iyi Google Chrome üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Internet Explorer ve Firefox gibi diğer platformlar ve detaylı bilgi için http://projectnaptha.com/ adresini ziyaret etmenizi öneririm.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.