Plaza Dili ve Edebiyatı – Tamindir Dergi Köşe Yazısı

0 1.467

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Tamindir Dergi, Tamindir.com olarak 2013 yılıyla birlikte çıkardığımız bir teknoloji dergisi. dergi.tamindir.com üzerinden görüntüleyip okuyabileceğiniz ve büyük bir heyecanla sunduğumuz bu e-dergiye Android akıllı telefon ve tabletler üzerinden ya da iOS cihazlardan da ulaşabilirsiniz.

Tamindir Dergi’de her ay belli alanlarda içerikler sunuyorum ve bu içeriklerin yanı sıra bir de köşem bulunuyor. Köşe yazılarımın ilki, beni çok rahatsız eden ve kimi zaman da sinirlerimi zorlayan gereksiz yabancı dil ve yetersiz Türkçe kullanımı konusunda. Yazının bir kısmını burada yayınlamak istedim. Tamamını Tamindir Dergi üzerinden okuyabilirsiniz.

tamindir dergi ocak köşe yazısı

Plaza Dili ve Edebiyatı

Türkçe, sahip olduğumuz en önemli değerlerden biridir. Atatürk kadar, cumhuriyet kadar önemlidir Türkçe. Kabul etseniz de etmeseniz de; hoşunuza gitse de gitmese de hayati bir unsurdur hayatımızda.

Bugünlerde, daha doğrusu teknolojinin ve televizyonun hayatımızda iyice yer edindiği ilk günden itibaren kimilerine eksik gelen dilimiz bazılarını neredeyse rahatsız eder oldu. Ancak o, bir önceki cümlede geçen, İngilizceden dilimize hoş gelen, sefalar getiren “teknoloji” ve “televizyon” kelimelerini kanatlarının altına almaktan rahatsız olmadı. Çünkü söz konusu kelimeleri önce inceledi, sonra onları devşirmeye başladı ve son olarak da kendi ses özelliklerini aktararak özümsedi.

Yazının devamı ve tümü: http://tamind.ir/fhe

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.