Özürlüler!

16 5.718

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Orhan Pamuk’un “Ermeni tehciri” ile ilgili söylediklerinden sonra kazandığı(!) Nobel Ödülü’nün gözlerini kamaştırdığı aydınlarımız(!) Ermeniler’den özür diliyorlarmış. Niçin? Osmanlı İmparatorluğu’nun yani bizim, 1915 yılında Ermeniler’e yaptığımızı varsaydıkları “Büyük Felaket” sebebiyle vicdan azabı duyuyorlarmış. Ve onları destekleyen vatandaşlarımızın(!) da sayıları 12000 leri aşmış. Peki kim bu aydınlar(!) ve destekçi vatandaşlarımız(!) ?

İşte onlardan bazıları…

adalet ağaoğlu : Romanlarıyla ünlü yazar. Çok sayıda ödüller aldı. 2009 Nobel Edebiyat Ödülleri’nde 1 numaralı favorim. İnsan Hakları Derneği’nin kurucuları arasında yer alan yazar, PKK’yı desteklediği gerekçesiyle 2005’te dernekten ayrılmıştır.

asaf savaş akat: Bilgi Üniversitesi’nin kurucu üyelerinden. Ntv’de ekonomi programı yapıyor ve Vatan Gazetesi’nde de ekonomi yazarı. Öğrencileri arasında kendini bilmişliği ve iğrenç  esprileriyle ünlü.

atilla yayla: Gazi Üniversitesi İİBF’de öğretim üyesi. Aynı zamanda İngiltere’deki Buckingham Üniversitesi’nde misafir hoca. Atatürk’e “bu adam” diyerek hitap ettiği zamanlar, “Kemalizm,  ifade özgürlüğü, hukukun hâkimiyeti, şeffaf ve denetlenebilir siyasi yönetim, din özgürlüğü gibi değerler açısından ilerlemeden çok gerilemeye tekabül etmektedir.” sözüyle mahkum edildi.

aylin aslım: Son zamanların popüler şarkıcı ve bestecisi. Birçok albüm yaptı, Teoman ile Balans ve Manevra filminde rol aldı. Son rolü de özürlüler filminde kaptı. Eurovision 2009’da System of a Down ile düet yapmasını bekliyorum.

cengiz çandar: Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. CIA binasına giren ilk Türk gazeteci benim diye övündü. Artık orada ne olduysa? Düşüncelerinde bir türlü dikiş tutturamadı. Oynak bir bakış açısına sahip yazar, Coca-Cola’nın ardından Türkiye’deki en büyük ABD sembolü olarak biliniyor.

coşkun aral : Ünlü “Haberci” programının yapımcısıdır. Aynı zamanda, savaş fotoğrafçısı, gezgin ve belgesel yapımcısıdır. Türkiye’nin ilk belgesel kanalı olan İZtv’nin kurucusudur. Ayrıca bu bildiride yer aldığı için üzüldüğüm kişidir.

murat belge: Yazar, çevirmen ve öğretim üyesi. Demokrat, Cumhuriyet ve Radikal gazetelerinde yazmıştır. Şu anda da Taraf Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

şebnem sönmez: Yılların tiyatro oyuncusu. Elveda Rumeli adlı dizide de oynuyor.

tuna kiremitçi: çağdaş yazarlardan. Özellikle genç kızların ilgisini çeken aşk kitaplarıyla ünlendi. Adalet Ağaoğlu’nun Nobel 2009’daki en büyük rakibi.

yavuz bingöl: Sadece sesi güzel olan şarkıcı. En ufak fırsatta bile siyaset yapmasına çok sinirlendiğim insan. TRT’de yayınlanan bir halk oyunları programında, oyunla ilgili yorum yapması istenirken, büyük bir saygısızlık yapıp siyaset yapmaya kalkınca seyirciyle birebir atışmaya bile girmiştir.

Özürlüler’in internet adresi

Tüm bu tanınmış kişilerden ziyade beni en çok üzen durum ise, birçok öğretmenin de bu saygısızlığa destek vermiş olmasıdır. Allah yardımcısı olsun, dostu düşmanı belli olmayan halkımın ve vatanımın…

Nurhan’ın yorumunda belirttiği bir site var. Özür dilemiyorum adıyla yayın yapan sitede herşey açık ve net bir şekilde ifade ediliyor…

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
16 Yorum
 1. MURAT BARBAR diyor ki

  kimin vatanı adına kimden özür diliyorsunuz özürlüler !!!

 2. tuna güntürkün diyor ki

  ulan ozürlüler satın vatanınızı satın ! ! ! !

 3. Nural diyor ki

  Ancak vatan haini ifadesine bu kadar hakim bir olaya parmak basmak böyle aydınlarımızdan beklenirdi. Kendinden bekleneni yaptılar, iyi ki de yapmışlar. Kendilerini afişe etmiş oldular ki halkımız içimizde ne kadar çürük elma var anlasın; anlasın ki bunları hala taparcasına bağrına basmasın…

 4. ibrahim diyor ki

  vatanı arkadan vurmanın moda olduğu günümüzde bunlar gibi akli dengesi yetersiz insanlar da bu modaya uymuş vatanını satmıştır…

  yazık!

  ölünüzü dirinizi her gun birinizi bir gun hepinizi…!

 5. ahmet diyor ki

  ŞU bir kaç gündür ki bu saçmalığa en iyi tepki. Aslında bunların böyle yapmalarından ders çıkarmalıyız. Bizlerde bu türlü etkinlikler yapmalı, bu özürlulerden hesabını sormalıyız. bir sitede bizler açalım toplanalım tartışalım bloglarda. Görelim artık, Türklüğe hakaret etmenin nobel almak için en büyük etken olduğunu. Okumayalım, boykot edelim, bu gerilerin yazılarını.

 6. nurhanozkan diyor ki

  Bana da bu makalelerden biri geldi maille ve şok oldum,bugünse bu geldi: http://www.ozurdilemiyorum.net/

  tam da konuya yer vermişken kullanırsın yada duyurursun belki
  çok beğendim blogunu ,sevgiler

 7. Onur diyor ki

  Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
  Nurhan, verdiğin adresi yeni gördüm. Çok da beğendim. Yazıya ekleyeceğim.

 8. Yasemin Yeşim diyor ki

  Nedenini hep merak etmişimdir :

  Neden tüm dünya insanları Türkiye’ye güzel vatanıma neden bu kadar karşılar?

  Güzel bir araştırma tebrik ediyorum.

 9. aysgeul diyor ki

  bu sözde aydın denilen facozlar zamanında türkiyeden temizlenemeyen ermenilerin soylarından olduguna adım kadar eminim.. adam atasından tabi özür diler.. düşünmeye nasıl diye sormaya bile gerek yok bir türk hatta biraz aklı biraz vicdanı bıraz insan olan kimse bunu yapazdı.. yapmamız gereken hayıflanmak degil bundan sonra bu ülkede onlara burda yıyeceklerı ekmek olmadıgını gostermek.. birlik olalım.. bu zatları ne okuyalım ne dınleyelım nede ızleyelım.. bu ulke ucuz kazanılmadı bızde bızeler yapalım…

 10. bengül diyor ki

  sizi aydın olarak kabul etmiyorum.bence de ermeni soyundan geliyorsunuz.eğer bir ermeni soykırımı olsaydı zaten hiç biriniz şimdi bu rezil durumu yaşayamayacaktınız.

 11. icimdengeldigigibi diyor ki

  polat alemdar’ı yazmayı unutmuşsunuz…üzüldüm ne diyeyim…bizim sayemizde nerelere geldiler,şimdi ne yapıyorlar…coşkun aral çok şaşırttı..

 12. ilker karayel diyor ki

  kim kimden özürdileyecek önce bunun bir mahkemesini yapmak lazım, 1915 olaylaylarından bahsediliyor, bu olayların öncesi ve sonrası neden tartışılmıyor. bugün hala bir ermenistan oyunu olan ve devam etmekte olan bir terör örgütü ile başbaşa bırakıldığımızı göremeyecek kadar özürlü aydın demeye dilim varmıyor şahıslar neyi baz alarak özürdiliyorsunuz. elbette TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşı olmak için soyunuzun TÜRK olması gerekmiyor ama şuda var ki bu ülkenin nüfus cüzdanını taşıyor ve bu bayrağın gölgesinde yaşıyorsanız yazıklar olsun siz gibi aydınlara madem bu kadar erdemlisiniz , erdemliliğinizi gösterip ermenistan vatandaşı olunuz ve bu ülke topraklarını terk ediniz. madem ki sizce çok masum bir ermeni toplumu var buyurun onların yanında olun ama bu vatanın havasını soluyarak değil…

 13. cido$ diyor ki

  listede şebnem sönmez’le yavuz bingöl’ü görünce cidden şok oldum. o ikisinin bu saçma sapan, amaçsız listede yer aldığını cidden bilmiyordum. birileri bir yerden toplum mühendisliği yapıyor, ve aydın dediğimiz kişiler de buna uyuyor, ne acı. bu tarz bildirilerin altına imza atmadan önce o aydınlara Erzurum’u, Kars’ı, Van’ı, Mardin’i vb. ziyaret etmelerini öneririm. O zaman görecekleri asıl kendi halklarından özür dilemek zorundalar -türk aydını olarak türk halkı adına hiçbir şey yapmadıkları için. öyle istanbul’da paşa koltuğuna oturup neoliberalizmin sesi olmaya benzemez gerçek hayat.

 14. mehmet kurthan diyor ki

  ABD’li ünlü tarihçi Justin Mc Carthy : Size “Olay Osmanlı Döneminde olmuş, özür dileyin, bitsin bu iş” diyeceklerdir.. Sakın özür dilemeyin, Atalarınız soykırım yapmadı.. Özür dileyip onlara iftira atanların suç ortağı olmayın, diyor..

 15. Teknik soru diyor ki

  kimin kimi neyi neden desteklediği dışarıdan göründüğü gibi olmuyor çok karmaşık

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.