Okul Öncesi İngilizce Ders Kitapları Seçimi

0 115

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Okul öncesi İngilizce ders kitapları seçmek, çocukların yabancı dil kitapları ile erkenden tanışması açısından büyük önem taşır. Çok çeşitli içeriğe sahip olan ve farklı yayınevleri tarafından sunulan İngilizce kitaplar, çocukların İngilizce’yi eğlenerek ve oynayarak öğrenmesini sağlar. Çocukların okula başlamadan önce İngilizce ile tanışmaları, onların yabancı dili öğrenmelerini kolaylaştırırken, zihinlerini de ikinci bir dile hazırlar.

Yabancı dil kitapları seçerken pek çok unsuru dikkate almak gerekir. Ayrıca öğrenme süreci içinde sadece ders kitaplarından değil, hikâye kitaplarından da yararlanmak yabancı dil öğrenmeyi keyifli hâle getirir. Bununla birlikte her yayınevinin yayımladığı okul öncesi İngilizce ders kitapları ve hikâye kitapları aynı olmadığından, çocuklara en uygun kaynağı seçmek için göz önüne alınması gereken belirli kıstaslar ortaya çıkar.

Okul Öncesi İngilizce Ders Kitapları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrenci merkezli materyale ve içeriğe sahip kitapları seçmek, okul öncesi İngilizce ders kitapları seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk husus olarak öne çıkar. Diğer unsurlar kitabın, çocuğun kültürel ve dilsel çeşitliliği ve farklı kültürlere karşı hoşgörülü olmayı kavramasını sağlaması olarak belirlenir.

İngilizce ders ve hikâye kitaplarından çocuğun en üst düzeyde verim alması, yukarıdaki unsurların yanı sıra, kitapların güncel içeriğe sahip olmasına ve yaşam becerilerini geliştirmesine de bağlı. Üstelik bu kitaplar işitsel, sözlü ve görsel gibi çeşitli öğrenme şekillerine de hitap etmeli. Bu nedenle Okul Saati Kitabevi çocuklara sadece görsel öğrenme yöntemlerine hitap eden İngilizce kitapları değil, aynı zamanda CD’lerle işitsel öğrenme yollarına da hitap eden materyalleri sunuyor. ELI Publishing’in CD’li İngilizce kitapları, çocukların İngilizce’yi sadece görerek değil, işiterek de öğrenmelerini sağlıyor.

Hangi Yayınevine Ait Okul Öncesi İngilizce Kitapları Seçilmeli?

Çocukları İngilizce ile tanıştırmak için seçilebilecek kitaplar arasında Helbling English, ELI Publishing, Richmond Publishing ve UES Publishing kitapları yer alıyor. Bu kitaplar temel İngilizce bilgisinin yanı sıra pek çok alıştırma da içeriyor. ELI Publishing İngilizce’nin yanı sıra Fransızca, Almanca ve İtalyanca gibi diğer yabancı dil kitapları da hazırlıyor.

Helbling English, İngilizce’yi çocuklara yenilikçi ve mümkün olan en üst kalitede materyallerle öğretmeyi amaçlarken, ünlü bir yayınevi olan ELI Publishing, 40 yılı aşkın süredir hem yaratıcı hem de kaliteli niteliklere sahip basılı ve dijital yabancı dil materyalleri hazırlıyor. Yine genç öğrencilerden yetişkinlere kadar her yaşa hitap eden İngilizce kitaplar yayımlayan Richmond Publishing, okul öncesi etkinlik kitaplarıyla çocukların İngilizceyi eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor. UES Publishing ise neşeli ve eğlenceli İngilizce alıştırmalar içeren kaliteli okul öncesi kitaplar hazırlıyor.

https://okulsaati.com.tr

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.