Okudum: Sosyal Medya Sanatı – Guy Kawasaki

0 2.453

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Sosyal Medya Sanatı ya da orijinal adıyla da ifade etmem gerekirse The Art of Social Media, Guy Kawasaki tarafından kaleme alınmış ve Peg Fitzpatrick‘in de doğrudan ve dolaylı katkıları bulunan bir kitap. Adından da anlaşılacağı üzere sosyal medya ve onu oluşturan popüler mecralara dair içerilerden oluşuyor.

Sosyal Medya Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Kitaba dair söyleyebileceğim en genel ve net ifadeyi dile getirecek olursam kitabının isminin aslında Sosyal Medya Başlangıç Rehberi ve iPuçları olması gerektiğini düşünüyorum. Zira kitapta hemen her sosyal medya platformundan bahsediliyor ancak bu bahsedişler küçük ipuçları ve nasıl yapılır tadındaki kısa anlatımların ötesine geçemiyor.

sosyal medya sanati - guy kawasaki - onur sendere

Özellikle de sosyal medyayı tanımak ve ilk adımların nasıl atılması gerektiğine dair bilgi edinmek isteyenler için harikulade bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki bu tavsiyemde Guy Kawasaki’nin samimi üslubunun da etkisi oldukça yüksek.

2014 yılında kaleme alınmış olmasına rağmen Türkçe çevirisi ve Türkiyede çıkışı 2015 yılının ortalarını bulan kitabın MediaCat ile DigitalAge ortak çalışmasıyla ülkemizde satışa çıktığını belirtmeliyim. Kitabın ülkemizde bana göre geç yayınlanmasına ve sosyal medya dünyasının değişimleri hızlı yaşamasına bağlı olarak kitaptaki bazı bilgilerin artık pek güncel olmadığını da söylemeliyim. Mesela kitapta adını sıkça duyduğum Peg Fitzpatrick’in blogu maalesef eskisi kadar güncel değil.

Eğer sosyal medya danışmanlığı ve sosyal medya yönetimi gibi konularda belli bir noktaya gelmişseniz Sosyal Medya Sanatı isimli bu kitabın size yeni bilgiler sunacağını ve yeni çağrışımlar sunacağını beklememelisiniz. Ancak bu dünyayı iyi bir şekilde tanımak istiyorsanız ve ne nedir sorularına kısa ve net yanıtlar arıyorsanız kesinlikle okumalısınız.

Sosyal Medya Sanatı (The Art of Social Media) için puanım: 6.5/10.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.