Nur Tuğba Algül Vakası

0 1.565

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

NTV sunucusu Nur Tuğba Algül, birçoğunuzun bildiği üzere evvelki gece yakışıksız bir davranışta bulundu. Kimileri kendisini savundu kimileri ise benim gibi kızdı. Oysa konunun özü gayet net.

Bilmeyenler olabilir, hemen aşağıdaki videoyu izleyerek neler olduğunu görebilirsiniz.

İsterseniz şöyle yapalım. Bu şehitlere yönelik bir haber olmasın. Üzücü bir ölüm haberi olsun, öyle varsayalım. Sunucu haberi sunsun ve habere ait video görüntüsü yayınlanırken de şarkı söylesin. Ayıplar mıyız, ayıplarız! En azından ben ayıplarım ve bu davranışı saygısızlık, terbiyesizlik olarak değerlendiririm.

Konu şehit haberi olunca tabii ki daha hassas olunuyor. Çünkü bu şehitlik, çünkü bu vatan ve millet uğruna kendi canından vazgeçmek. Çünkü bu Allah katının en güzel yerlerinden birine gidecek kadar değerli bir olgu. Dolayısıyla bu haberin sunulmasında da yoğun bir hassasiyet gereklidir. Kimse Nur Tuğba Algül’ün ağlamasını ya da duygusallaşmasını beklemiyordu. Beklenti, şehitlere saygısını göstererek işini yapmasıydı. Ama o büyük bir saygısızlık yaptı.

Bir insanın ekmeğinden olmasını kolay kolay istemem. Ama Nur Tuğba Algül‘ün NTV’den uzaklaştırılmasına hiç üzülmedim. Bilhassa, bırakın saygı göstermeyi, birçok defa şehit haberleri nedeniyle, onların hikayeleri okuyunca ağladığımı bilirim. Zaten bu üzüntü “doğal” olarak o insanın bünyesinde yer edinmiyorsa, konuyla ilgili haberlerin ne şekilde olduğunu da önemsememeleri normaldir.

Darısı, şehitlere yönelik açıklamasının 10 dakika ardından gezi deneyimlerini paylaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün başına.

Son olarak, reji sesi kısmamış da ondan olmuş deniliyor. İnsan ister istemez düşünüyor. Acaba bu sunucular daha neler yapıyorlar da haberimiz yok!

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.