Küçük Sırlar Mı, Küçük … Mı?

3 1.045

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Hangi gün, hangi saatte yayınlanır bilmem ancak şu sıralar bilhassa akşamları kanal değiştirken denk geldiğim bu dizi için pek iyi düşüncelerim yok.

Genellikle kız kardeşim izlerken kulak misafiri oluyorum Küçük Sırlar’a. En son bir deterjan reklamında önce yüzünü kullanan ancak daha sonra sadece sesini kullanan kimilerine göre güzel kız(!), ne istediğini bilemeyen zengin bir kızı oynuyor. Dizi sanırım bu kızın etrafında gelişiyor. Gelişmek kelimesi bu dizi için fazla lüks bir ifade ancak popüler kültürün kucağında büyüyen gençler için ne fark eder ki ?!

Yanlış hatırlamıyorsam, 90’lı yıllarda çekilmiş bir Bevery Hills dizisi vardı ve lisede geçiyordu. Kalite hariç, özentide o diziyi yakalaması pek de zor değil. Lisede seks yapan, dedikodu delisi ve  ortama girmek için karakterinden ödün veren dizi karakterleri uçurumun kenarında olan gençliğimizi var gücüyle itiyor.

Değer yargılarından ziyade teknik olarak baktığımda da, içi boş konuların dışında dizide işlenen bir şeye rastlamadım. Karakterler oldukça zayıf. İyi karakter bile, ne istediğini bilmeyen güzel ve aptal bir yapıya sahiptir.

Yakışıklı gençler, mini etekli hoppala zıppala kızlar olsun da, gerisini salla gitsin. Bu millet neleri yiyor da bunu mu hazmedeyecek, değil mi ?!

Ben ise bu diziye Küçük Sırlar değil, Küçük …lar diyorum. Benim için yapımcısı “Küçük …ların yapımcısı”, yönetmeni de “Küçük …ların yönetmeni!”

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
3 Yorum
 1. Ece diyor ki

  Kutluyorum seni Onurcum. Ellerine,aklına sağlık. Değil diziyi izlemek, bir kere fragmanına bile bakmadım seninle aynı şekilde düşündüğüm için. Ne acı ki çoğunlukla yabancı dizileri takip etmek zorunda kalıyoruz. Bizde ne akıllıca tasarlanmış kurgular ne de gerçekten yetenekli oyuncular var. Dizi piyasasına da bir el atsan diyorum… =)

 2. Süleyman Bakcan diyor ki

  TV denen o cihazdan uzaklaşalı nerdeyse 2 yılı aşkın bir süre geçti ki izlemek gibi bir ihtiyacım yok. artık haberlerde ya yanıltıcı ya yanlı yada haber olmayan şeylerle dolu. bence biz öğrenmek istediklerimizi ve duymamız gereken toplumca bizi ilgilendiren gercek haberede ihtiyac duymuoruz. “””””””bence boş vakitlerinizde kitap okumayınız.”””””””

  bunu özellikle vurguluorum hep zıttını yaparız ya milletce o kutuda ne varsa evcilik oyunu, seda sayan hala var mı bilmiorum 😀 izleyin onları

 3. hande diyor ki

  diziye yakıştırdığın ismi senle beraber birçok kişi de içinden fısıldıyor inan. ben bizim nesili bile boş bulurken, gelecek nesile yakışacak sıfatı henüz bulabilmiş değilim. mesele rtük’e iletilmiş ancak herhangi bir çalışma ortada yok( halbuki namus timsali insanlardır ya hepsi!) duyduğuma göre dizinin senaristi geçtiğimiz günlerde bir programda canlı yayına bağlanmış ve aynı eleştiriler kendisine iletildiğinde “biz kötüyü gösteriyoruz, gençler ibret alsın diye” gibisinden bir şeyler zırvalamış. ben duyduklarımın yalancısıyım ama eminim ki bu diziye senaryo yazan biri mutlaka bu açıklamayı da yapmıştır. Bazıları Allah’ı kullanır ya bazı amaçlar için, kimse bilmez ki onların Allah’ları paradır!

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.