Konak (2009)

0 841

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Olayların mekânını ve zamanını bilirsiniz ama yine de izlemek istersiniz ya, Konak filmi de aynen öyle bir sürecin eseri.

Dün gece kız kardeşimin korku filmi izleme ısrarı ile seçtiğimiz bu film beklediğim kadar korkulu değildi. Bir korku filminden ziyade gerilim ağırlıklı olduğunu söyleyebilirim. Daha çok cinsellik ağırlıklı gençlik filmlerinde gördüğümüz oyuncuların yer aldığı Konak filmi, izlemeye değer ama sinemada izlenecek kadar da iyi olmayan bir film. Bu ifademi ikinci kez kullanıyorum ve sanırım bundan sonraki film yorumlarımda da yer alacak.

Cem Akyoldaş’ın yönetmenliğini yaptığı Konak filminin oyuncuları ise, Paşhan Yılmazel, Sevil Uyar, Damla Debre, Almeda Abazi, Ogün Kaptanoğlu, Kerem Fırtına, Öykü Akay ve Melahat Abbasova. Bilhassa Kerem Fırtına filmde çok başarılı bir oyunculuk örneği göstermiş. Genel çizgisinden çok farklı bir karakter olmasa da sıkıcı ve “off yine mi aynı adam” demeyeceğiz bir rol verilmiş kendisine.

Hemen her korku filminde olduğu gibi bazı anlamsızlık boşlukların ve küçük saçmalıkların da yer aldığı Konak filmi, canınızın sıkıldığı ve bu sıkıntıyı yeni bir Türk filmi izleyerek geçiştirmek için iyi bir seçim olabilir. Şunu da söylemeliyim ki, birçok Amerikan korku filminden daha iyi.

Filme notum: 5/10

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.