İzmir Nicci Lounge Kahvaltı Deneyimi – Grouponot

1 704

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Her ne kadar evimin manzarası çok çok iyi olsa da dün sabah daha doğrusu öğleye doğru kahvaltı için Nicci Lounge’a gittik. Nicci Lounge nerede sorusunun cevabı ise, İzmir Kordon üzerinde de diyebileceğimiz, Alsancak semtinde. Bu arada Kuşadası’nda Nicci Lounge isimli bir mekân da var. Mekânın Alsancak’ta olması sebebiyle ulaşım gayet kolay.

Sehirfirsati.com tarafından oluşturulan Grouponot organizasyonu kapsamında edindiğim Nicci Lounge fırsat kuponunu okudum ve bir önce rezervasyon için mekânı aradım. Bugün gördüm ki kahvaltı için rezervasyona falan pek de gerek yok. Diğer yandan kuponun çıktısının mutlaka getirilmesi gerektiği söylendi ki NFC (yakın saha iletişimi) ve QR kod gibi birçok dijital seçenekten bahsedildiği günümüzde çıktı istemek en az 10 yıl öncesine terkedilmesi gereken bir adet bence. Diğer yandan bugün çıktı almadan gittiğimde hiçbir sorun da olmadı, e-posta görüntülenebiliyorsa tamamdır dediler. İlginç.

Dışarıda oturmayı seçtik, sağ olsunlar hemen dış mekândaki UFO ısıtıcılardan birkaçı yandı ancak oturmayı düşündüğümüz koltuktaki leke ve kir izleri bizi tedirgin ederek yakın, daha temiz bir yere oturmaya sevk etti. Oturmamızın ardından servis hazırlandı. Ev ortamında çatala, kaşığa çok dikkat ederim. Hatta annemlere gittiğimde birçok kez beni bu konuda “kıl” bulur 🙂 Efendime söyleyeyim, gelen çay kaşıklarından biri görülmeyecek gibi de değildi hani. Oldukça başarılı bir paslanma çalışmasına rastladım ve görüntüledim:

Neyse ki Sibel çayı şekersiz içtiği için o kaşığı kullanma ya da değiştirtme gereği duymadık.

Nicci Lounge serpme kahvaltı servisindeki en büyük özellikler, öğrendiğim kadarıyla ürünlerin organik olması. Öyle de görünüyor ve hissediliyorlardı. Hızlı bir şekilde kahvaltı tabağı geldi.

Kahvaltı tabağında beyaz peynir, çökelek, vişne reçeli, kayısı reçeli, bal, tereyağına benzer bir krem peynir kıvamında bir yağ, iki kişilik sucuklu yumurta, domates, salatalık, sigara böreği, sosis, siyah – yeşil zeytin, ekmek ve sınırsız çay vardı. Kahvaltı ürünlerinin kalitesi ve tadı orta kararda yani çok çok iyi lezzete sahip değillerdi.

Nicci Lounge İzmir’e gitmeden önce Foursquare’de kısa bir inceleme şansı bulmuştum. Yüksek sayıda konum bildirme ve puanlamaya rastladım. Mekan 10 üzerinden 9.4 almıştı ki bu gerçekten de iyi bir puandı. Bazı yorumlarda da Nicci Lounge’un Kordon’daki en iyi ve en lüks mekân olduğu belirtilse de buna kesinlikle katılmadığımı belirtmeliyim. Zira temizlik ve servis konusunda sıradan bir kafe.

Öğrendiğim kadarıyla Nicci Lounge yılbaşı için de özel organizasyonlar yapabiliyor, bilginiz olsun. Mekânın bir internet sitesi bulunmakla birlikte Nicci Lounge telefon numarasını da buraya eklemekte fayda var:  0532 491 61 25 ve 0232 463 0011.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
1 yorum
  1. Başak can diyor ki

    Özel organizasyonlar için bernat bir mekan. Söyledikleri ve söz verdiklediri hicbir şeyi yapmiyorlar. Müzik istediginizi açar calariz dediler fakat organizasyon günü gittigimizde calamayiz dediler. Hesaplari fazla fazla aliyorlar ve zaten gereğinden fazla pahali enerji içeceği 15 lira. Çocuk gibi başında siparis verin siparis siparis diye bekliyorlar. Ben siparisimi istedigim zaman veririm, senin istedigin zaman degil bunu anlayamamis paragoz bir yer. 16 kisiydik ve 13 kişi siparis verdi geriye kalan 3 kisi için rezillik çıkardılar siparis vermediler diye. Calisanlarin müşteriye hic saygilari yok bi okadarda suratsiz ve gerginler. Organizasyonumuzu cok guzel mahvettiler. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.