İzledim: Everything Must Go (2010)

0 1.307

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Everything Must Go, hemen herkesin başına gelebilecek bazı kötü durumları insanların nasıl kabullenebileceğini ve kişinin sakinliğini koruyarak ne kadar başarırsam kârdır anlayışını nasıl uygulamaya koyabileceğini anlatan hoş bir film.

Daha çok komedi filmlerinden bildiğimiz Will Ferrell’ın canlandırdığı Nick Halsey, aynı gün içinde işinden kovulmuş, eşi tarafından hem terk edilmiş hem de eşyalarıyla birlikte kapı dışına konmuş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bir türlü kopamadığı ve işlerin bu noktaya gelmesine neden olan alkol alışkanlığını sürdürmekten de geri kalmayan Halsey, bahçesine serilmiş olan eşyalarıyla yaşamını sürdürüyor. Daha doğrusu yaşam kendiliğinden sürüyor ve Halsey umarsız bir şekilde hareketsiz kalarak oradaki bağını koparmıyor.

Kenny Loftus isimli çocuğun gelişiyle birlikte farklı bir boyut kazanan hikaye, Halsey’in de zaman içinde kendine gelmesini sağlayan bir hal alıyor. Yeni taşınan komşu Samantha yani Rebecca Hall ile birlikte yaşanan diyaloglarla birlikte hikayesini daha net öğrendiğimiz Halsey, yaşananlara isyan etmeden nasıl sükunet içinde yaşamı sürdürebileceğimize dair tatlı örnekler sunuyor.

Neredeyse tüm filmin aynı sahnede geçmesine rağmen sıkılmadığımı ve ana karaktere yakışacak sakinlikte izlediğimi söyleyebilirim. Evet, bu film çok şey öğretmiyor ama hatırlamamız gereken birçok şeyden bahsediyor.

Notum: 6 / 10

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.