iPhone 5 Tasarımı Sızdı Derdi Bitiyor: iPhone 5 Tanıtımı 12 Eylül’de!

0 826

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

iPhone 5 ile ilgili Apple tarafından resmi davetiye ilgililere gönderildi ve gerçek iPhone 5 tasarımının nasıl olacağına dair merakların son bulmasına az kaldı.

iPhone 5 tanıtımıGüç geçmiyor ki, ilgili ilgisiz sitelerde  “işte iPhone 5 böyle olacak” ya da “iPhone 5 görüntüsü sızdı” haberleriyle karşılaşmayalım. Kimisi gerçekten sızan kimileri ise bazı tasarımcı ekip ya da kişiler tarafından hazırlanan kavram (konsept) tasarımlar. Neyse ki bu ızdırap bitmek üzere! 🙂

Bu konu iPhone 4S öncesi belki de olabilecek en üst seviyeye ulaşmış, bir tasarım firmasının hazırladığı videoyu hiç ummadığım birçok tanıdığım bile gerçek sanmıştı. Hemen aşağıya hatırlamanıza yardımcı olması için iliştirdiğim video yaklaşık 60 milyon kişi tarafından izlenmiş. Tahmin ediyorum ki bu 60 milyonun 50 milyonu o sıralarda sıradaki iPhone’un gerçekten de böyle olacağını düşünüyordu.

Neyse efendim. Apple, merakla beklenen iPhone 5 akıllı telefonunu 12 Eylül’de San Francisco’da bulunan Yerba Buena Center’da düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtacak. Zaten Apple tarafından kullanılan görsel her şeyi anlatıyor. Benim merak ettiğim ve odaklandığım nokta ise şu: Bu zamana kadar hep ilk adımı önce atan ve başta Samsung olmak üzere diğer akıllı telefon üreticileri tarafından yakalanmaya çalışılan iPhone serisi, Galaxy S3 ile ilk kez ciddi bir şekilde öne geçen Samsung’a nasıl cevap verecek. Yani bu zamana kadar hep yeni çıkan bir iPhone’a cevap verilme uğraşı, şimdi tersine dönmüş durumda. Ve Apple, iPhone 5 ile Samsung Galaxy S3 akıllı telefon için cevap vermek zorunda!

12 Eylül günü, Tamindir.com üzerinden canlı blog yayınımızda Apple iPhone 5 tanıtımı etkinliğini aktaracağız, şimdiden söyleyelim.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.