Girişimlere ve Girişimcilere Hızlı Göz Atmak için Startup Tracker

0 622

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Girişimcilik ekosistemi sürekli olarak gelişiyor. Sadece gelişmekle de kalmıyor, gelişme ve döngü hızı da her geçen gün artıyor. Eğer bu dünyayı takip etmeye çalışıyor, başta yabancı teknoloji ve dijital pazarlama yayınları olmak üzere sürekli olarak bu alandaki haberleri, gelişmeleri ve girişimleri izlemeye çalışıyorsanız bu yazıda sizi güzel bir yardımcı ile tanıştıracağım.

Startup Tracker

Girişim Takipçisi olarak Türkçe ifade edebileceğimzi Startup Tracker eklentisi ile bir içerikte geçen girişimler ve girişimciler hakkında birkaç saniyede temel bilgilere ulaşabiliyorsunuz. “Nerede kurulmuş, kaç yılında kurulmuş, internet sitesinin temel değerleri neler, kurucuları kimler” gibi temel sorulara yanıt almanızı sağlayan eklenti, dilerseniz söz konusu girişimin ya da girişimcilerin internet sitesine ulaşmanızı ve daha çok bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırıyor.

Startup Tracker

Google Chrome, Safari ve Mozilla Firefox Destekli

Eklenti şu anda Google Chrome, Safari ve Mozilla Firefox tarayıcılarında kullanılabiliyor. Kısa bir süre içinde mobil uygulamalarının da kullanıma sunulacağı belirtilmiş. Ben Safari eklentisini denedim ve işlevsel olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki ve maalesef Startup Tracker veritabanındaki girişimler ve girişimler ABD odaklı. Buna bağlı olarak ABD merkezli girişimler ve girişimciler hakkında bolca bilgiye ulaşabilirken Türkiye’deki girişimlere ve girişimcileri ya bulamıyorsanız ya da bulsanız bile oldukça az bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Evernote tarafından da desteklenen bir hizmet olması dolayısıyla ekranınıza gelen girişimleri hızlı bir şekilde Evernote’unuza gönderebilirsiniz.

Startup Tracker sitesine https://startuptracker.io adresinden ulaşabilirsiniz.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.