Galatasaray Recep Tayyip Erdoğan Arena

0 764

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Koyu bir Beşiktaşlı olarak dün akşam Galatasaray’ın yeni stadı olan “Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena“nın açılışının bir kısmını izledim. Ne olaylı bir açılıştı o öyle 🙂Her şeyden önce stad mükemmel. Umarım Galatasaray’ın birçok Avrupa zaferine ev sahipliği yapan bir stad olur.

 


 

Kanal D sansürü, Adnan Polat’ın Başbakan’a karşı aşırı sevgisi, taraftarların Başbakan’ı ve “elemanlarını” yuhalamaları ve Başbakan’ın stadı terk etmesi derken oldukça olaylı bir gece oldu.

 

Öncelikle garibime giden nokta, TOKİ yani “Toplu Konut İdaresi” nasıl bir stad yapabiliyor?! Adı toplu konut olan bir kurumun stad yapmak ne haddine? Vay efendim Başbakan’ın çok emeği geçmiş, O olmasaymış bu stad yapılamazmış… Bir kulüp başkanı – ki o kulüp 100 yıllık tarihi olan UEFA Kupası sahibi köklü Galatarasay – camiasını bu kadar mı aciz gösterir! Teşekkür ede ede bi’ hal oldular. Kaldı ki, bir Başbakan olarak tesis çalışmalarından ulaşıma kadar hemen her konuda spoor kulüplerine yardım etmesi gerekir. Adnan Polat bu kadar seviyorsa hatta hayransa stadın adını “Ali Sami Yen’den Recep Tayyip Erdoğan’a Spor Kompleksi Türk Telekom Arena” koysaydı bari! Zaten uzun bir ismi var onu da ekleyiverseydi. Şaka gibi!

 


 

Kanal D yayınında, hepimizin sevgilisi(!) İlker Yasin ve Mehmet Ali Birand vardı. İlker Yasin’i zaten sevmezdim, Mehmet Ali Birand için de nötr idim. Her ikisi de tarafsız yayıncılık konusunda artık tek kelime edemezler, hakları da yok. Aşağıdaki videodan neden böyle söylediğimi anlayabilirsiniz.

 

Önce Mehmet Ali Birand’tan gelen “eyvaaah” sesi, sonra da İlker Yasin’den gelen “sesi al” emri! İnsanları salak yerine koymaktan ve özgür medya savunucularının yaptığı sansürden başka bir açıklaması yok bu olayın. Kendilerini ilerleyen dönemlerde Samanyolu, Kanal 7, TGRT, Bugün ve KanalTürk’te görebiliriz. Bu kanalları sildiğim için ben göremem ya neyse 🙂

 

Bir Başbakan ya da devlet büyüklerinin bu şekilde yuhalanması ayıp. Dünya Basketbol Şampiyonası‘ndan da aynı olay olmuştu ve ayıplamıştım. Ama böyle bir durumda yuhalanan kişilerin de kendilerine bir bakmaları gerekmez mi?!

Kanal D’ye son bir çağrım var. Lütfen İlker Yasin’in sesini alın! Yoksa bu zihniyetteki yayıncılarla insanlar sizin sesinizi alacak benden söylemesi!

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.