Facebook Sayfa Yönetimi için En Hızlı Destek Alma Yolu

0 2.521

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Milyarca üyesi olan Facebook‘un yüz binlerce ve belki de milyonlarca sayfası, buna bağlı olarak en az bir o kadar da yöneticisi var. Dolayısıyla Facebook sayfa yönetiminde ya da Facebook reklamlarında yaşanabilecek çeşitli sorunlara doğrudan bir muhatap bulmak haliyle imkânsız. Peki, Facebook sayfa ya da reklam yönetimi için en hızlı destek alma yolu hangisi?

Bugünlerde yönettiğim birkaç kurumsal Facebook sayfasında birbirinden farklı ancak bir o kadar da basit sorunlar yaşadım. Örneğin sayfalardan bir tanesinde mesajlar bölümü tamamen boş görünmeye başladı. Genellikçe bu türden geçici sorunlar yaşanabiliyor ancak yönettiğiniz popüler bir otel sayfası ise o kısa süreler bile oldukça önemli. Dolayısıyla bu gibi durumlarda Facebook Destek Merkezi‘nde fare çürütmekten – dirsek çürütmenin dijital karşılığı, evet ben buldum 🙂 – ya da Google’da çare aramaktansa adeta bir “acil yardım tuşu” niteliğinde çözüm aradım. Aradığım çözümü de buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Facebook Sayfa ve Reklam Yöneticileri için En Hızlı Destek Hattı (1 Günde Yanıt)

Facebook’un klasik yönlendirmelerinden destek almak istediğiniz yanıt verme süreleri oldukça uzun sürebiliyor. Hatta hâlâ yanıtlanmamış sorularım olduğunu bile söyleyebilirim. 🙂 Ancak eğer Facebook sayfa yöneticisi ya da reklamvereni iseniz https://www.facebook.com/business/support/contact-us adresi üzerinden hızlı bir şekilde sorunuzu belirtip 1 iş günü içinde yanıt vermelerini sağlayabiliyorsunuz.

Bağlantıdaki sayfada yaşadığınız sorunun hangi alanda olduğunu seçmeniz sonrasında “yukarıdakilerden hiçbiri” seçeneğini seçiyorsunuz. Bu seçimi yapmanızın ardından iletişim bilgilerinizi girmeniz için yeni bir alan ortaya çıkıyor. İletişim bilgilerinizi girmenizle birlikte ilgili sayfanızı seçiyorsunuz.

Eğer yaşadığınız soruna dair ekran görüntüsü alma şansınız varsa mutlaka almanızı ve destek postanıza iliştirmenizi öneriyorum. Tüm alanları doldurduktan sonra “E-posta Desteği“ne tıklamanız yeterli. Yaşadığınız sorun hızlı bir şekilde destek biriminin önüne düşüyor ve konuya göre posta ya da telefonla tarafınıza bilgi veriliyor. Eğer Facebook telefonla destek hattı üzerinden dönülmesi söz konusu ise arayan numara +351 ile başlayan bir Portekiz hattı olabilir. Dolayısıyla böyle bir durumda sakın aramayı reddetmeyin. 🙂 Üstelik arayan kişinin Türkçe konuşması ve sormak istediğiniz diğer sorulara da içtenlikle ve yardımsever bir şekilde yanıt vermesi büyük avantaj.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.