Facebook Profiline Kimler Bakmış?!

3 2.756

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Bu sorunun hemen cevabını verebilirim. Zaten Facebook tarafından da cevabı defalarca verildi ancak, teknolojiyi bilinçsizce ve sorgulamadan kullanmamızın bir özelliği olsa gerek binlerce kişi Facebook profiline kimlerin baktığını görebileceğini sanıyor.


Facebook profilinize kimlerin baktığını öğrenmenizi sağladığını iddia eden bir uygulama da ya buna benzer bir şey varsa bilin ki o uygulama tamamen bir kandırmaca üzerine. Zira böyle bir imkan yok!

Gelin görün ki, “Profiline kimler bakmış…” sayfasının 14.627; “Profiline Kimler Bakmış Hemen Öğren %100 Türkçe” sayfasının 13.470; “Profiline Kimler Bakmış , Yenilendi (Artık Çalışıyor)” sayfasının 18.038 beğenisi var! Daha bu sayfaların yanında irili ufaklı onlarcası mevcut. Hatta bu sayfalardan bazıları, arkadaşlarınızı davet etmezseniz göremezsiniz bile diyebiliyor! Komik olan şu ki, on binlerce kişi de davetler yollamalarına rağmen neden göremediklerini hala çözemiyorlar!

Cehalet ve sorgulamadan yaşamak bu ülkenin en büyük dertlerinden biri!

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
3 Yorum
 1. Umit Yildiz diyor ki

  Ülke olarak internete çok hazır değildik sanırım biz. Bilgisayar kullanmayı bilmeden eve internet bağlandığında, yaşayarak öğrenebildi çoğu insan. Temelde bilgisizlik olunca öğrenilenler de çok faydalı olmuyor malesef.

  Yorum kısmının üstündeki “Türkçe” uyarısı da dikkatimi çekti. Teşekkür etmek gerekiyor bu tarz duyarlılıklara.

 2. Onur diyor ki

  Haklısın Ümit, teknoloji konusunda istekliyiz fakat bilgi konusunda sadece işe yararlılık açısından bakıyoruz. İşimize yaramayan bilgileri gereksiz buluyoruz. Teşekkürler 😉

 3. ecrin diyor ki

  kimler

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.