Eğitim Sistemi Çöktü, Kutlu Olsun!

2 1.123

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Bugün eğitim sistemimizin çöktüğü gündür. Kutlu olsun! Türk Eğitim Derneği’nin yaptığı araştırmanın ardından utanç verici bir durum ortaya çıktı. Gerçi zaten ortadaydı, sadece kâğıda döküldü.


Türk Eğitim Derneği’nin araştırmasına göre Türkiye’de dershane sayısı, genel lise sayısını geçmiş bulunuyor. “Ortaöğretime ve Yükseköğretime Geçiş Sistemi” başlıklı araştırmaya göre ülkemizde 3357 adet olan genel liseye karşın 4193 adet dershane bulunuyor. 3 milyondan fazla öğrencinin dershaneye gittiği de araştırmanın diğer boyutu.

Her yıl “mıncıklanan” eğitim sistemimiz artık daha kötü olamaz. 6. sınıftan itibaren seviyeleri belirlenen öğrencilerin kendilerini nasıl bir ortamda bulduklarından tutun da, üniversite sınavlarına hazırlanmak için devletin kurumuna devletin de haberi varken sahte rapor sunmaya kadar varan geri kalmışlık nereye kadar gidecek merak konusu.

Ancak çözüm maalesef bu aşamada çok zor. Zira 45000 öğretmen ile birlikte toplamda 60000’den fazla personelin çalıştığı dershanelerin birden kapatılması ülkemizdeki işsiz öğretmen sayısını daha da arttıracaktır. Şunu da unutmamak lazım ki, 45000 öğretmenden iddia ediyorum en az 30000’i 1000 TL’nin altında bir rakama “savaşıyorlardır”.

Yıllardır paslanan eğitim çarkımıza zeytinyağı dökmeyi kesin artık.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
2 Yorum
  1. cl0ud diyor ki

    eğitim sistemin içine ettiler zaten hiç bişi anlamıyorum artık bu sistemden

  2. test diyor ki

    Dersanelerin kapatılmasından yanayım. Resmen para tuzakları ve insanların 3-5 kuruşuna göz dikiyorlar.

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.