Dreambox İletişim Kurulumu Sorunu

0 605

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Dreambox kullanıcılarının son zamanlarda sıkça yaşadıkları bir sorun var. İletişim kurulumu ekranında yaşanan bu soruna dair geçici ve pratik bir çözüm bulunuyor.

Dreambox ile internet bağlantısı kurmanız gerekiyorsa bunun için uzman paneli üzerinde yer alan iletişim kurulumu sekmesini seçiliyor. Bu alanda IP, DHPC, Netmask, type, Nameserver, Gateway ve Port alanları yer alıyor (Türkçe yazılımda da ifadeler bu şekilde olduğu için Türkçeleştirmedim).

Dreambox iletişim sorunu yaşandığını anlatan en önemli belirti, IP alanında 10.0.0.97 yazmasıdır. Siz DHCP alanındaki tipi kaldırıp IP adresini değiştirseniz ve ardından “hafızaya al” deseniz bile bu adres değişmez. Sonuç olarak modem ile Dreambox uydu alıcısı arasındaki iletişim sağlayamazsınız.

Öncelikli ve tavsiye edilen çözüm, ürünü satın aldığınız yer ile iletişim kurmanızdır.

Anında ve pratik çözüm ise şu şekilde:

Dreambox çalışırken arka alanda yer alan elektrik (DC), scart, LNB ve Ethernet kabloları sırasıyla çıkarılır. Daha sonra Ethernet ve elektrik (DC) kabloları takılır. Cihazda yeşil ışığın yanması beklenir. Yeşil ışık yanınca da scart ve LNB kabloları takılır.

Şimdi iletişim kutusuna gelip normal IP adresini atayabilir, DCHP seçeneğini seçip “hafızaya al” diyebilirsiniz.

Not: Bu tavsiye niteliğinde bir bilgi olup uygulamak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Olası bir sorun, hata ya da kayıp durumunda OnurSendere.com herhangi bir sorumlu tutulamaz.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.