Bloga Yazamamak

0 1.221

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Aralarında benim de yer aldığım ne kadar çok blog yazarının ya da bir zamanlar blog yazanların ortak sorunudur bu başlık bilemiyorum. Belki de birçoğunun blog yazmayı tamamen bırakmasına bile neden olmuştur. Peki, neden olmuyor?

Belli aralıklarla bloguma yani buraya geliyorum. Eklentileri güncelliyorum, WordPress’i güncelliyorum. Yeri geliyor arayüzü düzenliyor ya da değiştiriyorum. Beğenmediğim bir yer varsa değiştiriyorum. Fakat yazı yazmıyor, bir şeyler paylaşmıyorum. Oysa Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da bu böyle değil. Nasıl mı? Oralarda da profil fotoğraflarımı değiştirmiyorum, kapak fotoğraflarımı neredeyse ellemiyorum bile. Sadece bir şeyler paylaşıyor ve arkadaşlarımı (ve takip ettiğim kişileri) izliyorum. İlginç değil mi?

Hayır değil!

Bu durumun en önemli nedeni biraz üşengeçlik soslu mükemmelliyetçilik sanırım. Zira söz konusu sosyal ağlarda paylaştığım şeyler öyle binlerce beğen ya da RT alacak türden de değil. Ama benden bir şeyler ve önemli olan da bu. Aynı şeyi burada yapmamamın sebebi ise bloguma aşırı önem vermem ve burada yer alacak her bir içeriğin çok çok iyi olmasını istemem. Buna karşın sırf bu yüzden burası sessiz sedasız kalıyorsa yerim öyle mükemmelliyetçiliği!

Çözüm…

Birçok türde sosyal medya hizmeti bulunmasına karşın bir kişinin tüm sosyal medya paylaşımlarını bir mecrada toplayan ve ona özel kılan bir çözüm yok sanırım. Ancak bu fikir blog üzerinde gerçekleşebilir, yani kişi sosyal medya paylaşımlarını kendi blogunda bir araya getirebilir. Öyleyse getirelim!

Bunun yanına mükemmelliyetçiliği bir kenara hatta uzak bir kenara bırakarak günlük yaşamın yoğun temposundan bi’ yarım saat alalım ve o yarım saati burada değerlendirelim.

İşte bu kadar!

Görüşmek üzere…

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.