Beceri 10 Nedir, Nasıl Başvurulur?

0 633

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Ekonomi o kadar iyi gidiyormuş gibi “gözüküyor” ki, iş edindirme kursu ve benzeri organizasyonlar milyonlarca kez ziyaret edilecek kadar talep görüyor. Bu fırsatlarında sonuncusu da Beceri 10 projesi. “Beceri kazandırma ve iş edindirme seferbeliği” şeklinde geniş açıkması bulunan Beceri10’a ait sahip olduğum bilgileri kısaca paylaşmak istedim.

 

Beceri 10 projesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen bir iş edindirme projesi. Kısaca anlatmak gerekirse, İŞKUR‘a başvuran ve İŞKUR veritabanında ismi görünen kişilerin başvurabildiği adaylara Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) tarafından eğitim veriliyor. Bu proje kapsamında başvuran işverenler de eğitimi başarıyla tamamlayan kişilere iş sağlıyor.

Beceri10 projesine talep oldukça yüksek. Zira www.beceri10.org.tr isimli siteye giriş sayıları milyonlarla ölçülüyor. İlk olarak Temmuz 2010’da başlayan Beceri 10 tam olarak nedir, Beceri10’a nasıl başvurulur, Beceri10 kapsamında meslen edinme gibi konularda tüm bilgilere sahip olmak ve  katılmak için gerekli resmî bilgilere bu adresten ulaşmak mümkün.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.