ASUS Teknik Servisi Deneyimim

3 1.921

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Blogumu takip edenler görmüşlerdir, şuradaki yazımda MacBook Pro kullanmaya başladığımı belirtmiş ve geçişe dair nedemlerinden birçoğuna yer vermiştim. Hâl böyle olunca eski bilgisayarımı da doğal olarak satmak istedim. Ancak öncelikle ASUS KV55VJ model bilgisayarımda yaşadığım ölü piksel, klavyenin olağanüstü yıpranması ve bilgisayarın altındaki tutuculardan bir tanesinin yumuşaması şeklindeki sorunların giderilmesi gerekiyordu.

ASUS Türkiye‘deki servis talimatlarını harfiyen uygulayıp UPS üzerinden ücretsiz bir şekilde bilgisayarımı gönderdim. Ertesi gün bilgisayar servise ulaştı ve kabul edildi. Bir süre sonra servis kodu ile sorgulattığımda ürün için ¨onarımda¨ yazıyordu. Bir süre sonra da ¨beklemede¨ yazdığını gördüm. Acaba parça falan mı bekleniyor diye telefonla bir sorayım dedim. Kibar bir bayan açtı ve sistemlerinde sorun olduğunu, daha sonra aramam gerektiğini söyledi. Ben daha sonra araya kadar ürün tarafıma gönderilmişti. Okulda olmadığım bir anda gelen ürünü halkla ilişkilerden bir arkadaşım benim telefondan verdiğim onayla kabul etti.

asus turkiye servis sonrasi 2

ASUS Türkiye Teknik Servisi inşaatta mı hizmet veriyor?

Okula gittiğimde ürünü kutusundan açtım ve son derece kötü bir manzara ile karşılaştım. Sanki bilgisayarı ASUS Türkiye Teknik Servisine değil de en yakın inşaata kullanılması için göndermiştim. Bilgisayar kir ve toz içindeydi. Bilgisayarın altındaki tutuculardan yumuşayanı artık hiç yerinde yoktu. Ekran değişmiş, Allah var. 🙂

asus turkiye servis sonrasi 3

asus notebook servis sonrasi 1

Sonuç olarak bir daha kolay kolay ASUS ürünü alacağımı düşünmüyorum. ASUS ile yaşadığım bu ikinci sorun. İlki ise sosyal medya yöneticilerinden birinin test ürünü için kimlik fotokopimi önlü arkalı istemesiydi ki yıllardır ilk kez böyle bir taleple ürün gönderen mantık gördüm.

Kendilerine bu yazıyı Twitter üzerinden aktaracağımı ve bir yanıt gelmesi halinde virgülüne dokunmadan bu yazıya ekleyeceğimi belirtmek isterim.

Güncelleme 1

Bu yazının yayınlanmasından dört gün sonra ASUS Müşteri Hizmetlerinden Cansu Hanım tarafından bir e-posta geldi ve ürünü yeniden göndererek gerekli temizlik işlemlerinin yanı sıra giderilmeyen sorunlarla ilgilenileceği belirtildi.

Bu geçen süre boyunca bilgisayar birkaç kez açıldı ve son kapanışının ardından hiç açılmadı. UPS ile bir kere daha gönderdim. 3 Nisan günü bir bayan aradı ve klavyenin üzerindeki silinmelerin kullanıcı kaynaklı olduğunu belirterek ücretli olarak klavyeyi değiştirebileceklerini söylediler. Ben de klavyenin üzerinde tepinmediğimi sadece klavyedeki tuşlara bastığımı söyledim ve yoğun kullanınca aşınıyorsa bu durumu satış öncesi yazılı olarak belirtmeleri gerektiğini ifade ettim. Böyle saçmalıklar olunca kıllığım tutuyor. Çok üzerinde durmadım ve klavye kalsın dedim. Diğer konudan bahsetti ve anakartın bozulduğunu ve garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirileceği ifade edildi. 1.5 yıl takır takır çalışan bilgisayar servisten gelişinin üçüncü günü açılmamak üzere kapandı ve anakartın bozulduğu ortaya çıktı. Nasıl bir yetenekse!

Ben ürünün onarılıp gönderilmesini beklersen takip ekranına baktım ki ücret ödenmesi bekleniyormuş.

asus onarim durumu k55vj

Kendilerine bu durumla ilgili bir e-posta daha attım. Gelişmeleri buraya yazacağım.

Güncelleme 2

Gelen cevap şaka gibi:

asus 6 nisan 15

 

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
3 Yorum
 1. Mehmet diyor ki

  Eee sonra, bir cevap yok mu? Nasıl bir yol izliyorsunuz şu anda?

  1. Onur ŞENDERE diyor ki

   Ürünü bir daha gönderirsem daha kötü geleceğine emin olduğum için bir daha göndermedim. Uygun bir miktara sattım.

 2. Ahmet Mehdi Yılmaz diyor ki

  Çizgi elektronik bakıyorken çok kaliteli bir servis vardı. Şimdi kimbilir hangi dandik şirkette. Siz bana verin laptopu ben yarı fiyatına yapayım hepsini 😀

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.