Android Üzerinden İlk Blog Yazım

0 745

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Sanırım teknoloji sanılandan da hızlı ilerliyor. Bir zamanlar birçok teknik ve maddi zorlukla açılan ve yaşatılan bloglara şimdi benim bizzat yaptığım gibi akıllı telefon üzerinden yazı girilebiliyor. Üstelik bunu yaparken yine kalem kullanıyorum.

Peki, Android akıllı telefon ya da tablet üzerinden WordPress altyapısına sahip bir bloga nasıl yazı girilebilir?

image
Öncelikle Google Play üzerinden resmi WordPress uygulamasını indirmek gerekiyor. İnen uygulama açılınca karşımıza seçim ekranı geliyor. Blog hem isim hem de barındırma yani hosting olarak WordPress üzerinde mi yer alıyor? Sadece barındırma olarak WordPress sunucularını mı kullanıyor ya da kendi alan adınızı ve sunucunuzu mu kullanıyorsunuz sorularına dair seçeneklerden birini seçiyoruz.

image
Sonraki adımda blogumuzun adını, kullanıcı adımızı ve şifremizi giriyoruz. Ve karşımızda blogumuz. Bu uygulama ve yönetim paneli üzerinden yeni yazı girmek, yorumları okumak ve yönetmek mümkün. Tabii ki daha birçok şey yapma İmkanmız var.

Bu yazıyı Galaxy Note 2 üzerinden giriyorum ve S Kalem’i kullanıyorum. Yani kendi el yazımla kelimeleri yazıyorum ve yazılımın algılama gücüne bırakıyorum. Şunu söylemeliyim ki yazımın kötü olmasına rağmen sonuç neredeyse mükemmel.

Sıradaki amacım. mikro blog tarzında hazırlanmış yeni bir temaya geçmek. Zira Android üzerinden blog yazısı yazmak ve yayınlamak oldukça kolay. Aynı zamanda çok keyifli.

Bunu denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.