Anadolu EFES – Klasik Müzikle Senden Daha Güzel Marşı

0 933

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Ortaokula gittiğim zamanlar her Çarşamba ve Perşembe (her hafta değişen günlerde) akşamları, yanlış hatırlamıyorsam 21:30 sularında başlayan Efes Pilsen ve TOFAŞ’ın Avrupa Kupası maçlarını kaçırmamak için tüm mekanik ve biyolojik saatimi hazırlardım; Cine5’in karşısına geçerdim. Özellikle de deplasman maçları çok daha geçerdi zira karşı takımın taraftarları o salonu başımıza yıkarcasına takımları desteklerdi ve bu takımlarımızı, dolayısıyla da beni daha çok heyecanlandırır, yüreklendirirdi.

Ancak kendi sahamızda oynadığımız maçlarda bazen o deplasman havasını arardım. Anadolu Efes’in Efes Pilsen olduğu zamanlardı ve temeli futbol kulübüne dayanmadığı ya da bir şehrin tamamını temsil etmediği için salondaki taraftar niteliği ve niceliği soluk görünürdü.

Efes Pilsen, yani Anadolu Efes Basketbol Takımı belki de Türkiye’nin en iyi kulüp yönetimi kültürüne sahip olmasının da büyük etkisiyle her yıl oyununun ve varlığının üzerine biraz daha koydu, başarılarını sürdürdü. Taraftar kitlesi de boş durmadı, hem nitelik hem de nicelik olarak harikulade bir noktaya gelindi. Tabii ki bir Panathinaikos, Zalgiris Kaunas ya da CSKA Moskova taraftarı gibi değiller.

Aşağıdaki video, Anadolu Efes taraftarlarının yukarıdaki kulüp taraftarları kadar olmadıkları iddiama karşı gelecek kadar ateşli ve bir basketbol kulübü taraftarına yakışırcasına yaratıcı bir organizasyonla sevgilerini bir kere daha göstermişler kulüplerine.

Son derece keyifli ve biraz da duygusal “Senden Daha Güzel” marşı ile Anadolu Efes:

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.