ABD’nin Yeni Başkanı Donald Trump’ın Sıra Dışı On Sözü

Aylardır beklenen seçim gerçekleşti ve bu yazının hazırlandığı esnada resmi olmayan sonuçlara göre Donald Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı oldu. Tabii ki bu seçimin ve sonucunun başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünyada büyük etkileri olacak. Zira Donald Trump, birçok açıdan sıra dışı bir karaktere sahip ve bu nedenle kimilerine son derece çekici gelirken kimilerine de bir hayli itici geliyor. Ben de Donald Trump’ın bu kadar sıra dışı olmasını yansıtan ya da bir başka ifadeyle bu kadar sıra dışı algılanmasını sağlayan eylemlerinin bir parçası olan sözlerini araştırdım ve içlerinden on tanesini seçerek hem bir köşeye not almak istedim hem de sizlerle paylaşmak istedim.

“Dedim ki, eğer Ivanka kızım olmasaydı muhtemelen onunla çıkardım.”

Donald Trump, kızı Ivanka ile

“New York karlı ve donuyor. Küresel ısınmaya ihtiyacımız var!”

Robert Pattinson ve Kristen Stewart

Robert Pattinson, Kristen Stewart’a geri dönmemeli. Stewart, onu bir köpek gibi aldattı ve bunu tekrar yapacak. İzleyin, göreceksiniz. Robert daha iyisine layık.

Arianna Huffington

“Arianna Huffington’ın içi de dışı da çirkin. Eski kocasının onu bir başka adam için neden terk ettiğini çok iyi anlıyorum. Doğru karar.”

“Harika bir duvar öreceğim ve inanın bana hiç kimse benden daha iyi duvar inşa edemez. Ve bu duvarı çok ucuza yapacağım. Bu gerçekten harika duvarı güney sınırımıza yapacağım ve parasını da Meksika’ya ödeteceğim. Bunu bir yere yazın.”

“Hiç diyet kola içen zayıf insan görmedim.”

“Kendi kendime düşünüyorum da bence seçimleri iptal etmeli ve başkanlığı Trump’a vermeliyiz, haksız mıyım?!”

“IQ seviyesi en yükseklerden biriyim ve hepiniz bunu biliyorsunuz. Lütfen kendinizi aptal ya da güvensiz hissetmeyin. Bu sizin kabahatiniz değil.”

“Hiç kimsenin sahip olmadığı kadar iyi bir mizaca sahip olduğum için de onur duyuyorum.”

“Eğitim düzeyi düşük insanlarla kazandık. Eğitim düzeyi düşük insanı seviyorum.”

ABDamerika birleşik devletleribaşkanlık seçimidonald trump
Yorumlar (1)
Yorum Yap
  • MSP

    “Eğitim düzeyi düşük insanı seviyorum” ne leynnn! 😀 Türkiye’deki cahil insanımızın-okumamış insanın bilgisine güveniyorum diye YÖK’e atanmış Prof. gibi 😀