7 Kocalı Hürmüz (2009)

0 1.176

Yeni yazıları kaçırmamak için abone ol

Uzun süre tiyatro sahnelerinde oynanan Sadık Şendil’in eseri Yedi Kocalı Hürmüz’ün sinema uyarlaması olan filmi benim de bugün izleme şansım oldu. Hiç sıkmayan ancak türü adına pek de bir şey vermeyen bir filmdi karşımızdaki.


Filmdeki en “göze çarpan” unsur Nurgül Yeşilçay’dı. Kendisine ait tüm yargılarım değişti. Oyunculuğu harikaydı ve filmin başarısındaki en büyük pay sahibiydi. Açıkçası çok da seksiydi.

Zengin bir oyuncu kadrosuna sahip filmde Gülse Birsel’i de başarılı bulsam da kendisine yapışan o hafif iticiliğin hala üstünde olduğunu düşündüm. Hacivat ile Karagöz Neden Öldürüldü? filmindeki üstün oyunculuğunun bir etkisi olsa gerek Haluk Bilginer de pek geri planda kalmıştı. Müjdat Gezen’in, Erol Günaydın’ın, Halit Akçatepe’nin ve Zihni Göktay’ın filme kattıkları neşe apayrıydı.

Filmdeki müzikler ve zaman zaman müzikale dönüşen sahneler, filmin akışkanlığını ve sevimliliğini bir kat daha arttırıyordu.

Sinemada izlenmeye değmeyecek ancak bizim de yaptığımız gibi evde ailecek oturulup zevkle izlenecek bir film 7 Kocalı Hürmüz.

Naçizane puanım: 6/10

E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol
E-posta bültenine abone ol ve aramıza katıl, yeni içerikleri kaçırma!
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin.
Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.